זו לא מתיחה: קוקטיילים נטולי אלכוהול

אסור לנו לשתות אלכוהול הערב? בדיוק בשביל מצבים כאלו המציאו את הקוקטיילים נטולי האלכוהול: נראים כמו "סקס און דה ביץ'", מריחים כמו "ג'ין אנד טוניק" ומשכרים כמו לימונדה חזקה. כדאי שתכירו אותם, מי יודע מתי תזדקקו לאחד.

a-tropical-cocktail-on-the-beach-garnished-with-fruit-and-flowersלפעמים אסור לנו לשתות – הריון, אנטיביוטיקה או תרופות אחרות, תורנות נהיגה או סתם החלטה על התנזרות קלה מאלכוהול. ובדיוק אז – מסיבה מטורפת! כולם מסתובבים עם דרינק ביד – מחויכים, משוחררים, נהנים. בחור ובחורה עומדים ומדברים, סוף סוף היה להם האומץ – או כמות האלכוהול המתאימה בדם – שתאפשר להם את זה. מישהי רוקדת כאילו זה סוף העולם ולא אכפת לה איך זה נראה, מישהו אחר מזמין בצעקות את החברים שלו לצ’ייסרים על הבר. רק אנחנו נשענים על קיר בצורה שמזכירה יותר מכל את דודה שלנו נשענת על קיר.

משום מה אנחנו במבוכה, למרות שכל האחרים נמצאים ברגעים שעלולים להיות מביכים. אלא שלהם יש יתרון – הם תמיד יוכלו לקחת לגימה ארוכה מהדרינק שהם מחזיקים ביד ולהשתחרר מהמצוקה. ככה זה, אלכוהול לא רק משחרר ומחבר בין אנשים, הוא גם מעסיק אותם. לכן, גם אם אסור לנו לשתות הערב, כדאי שנשתה הערב. כן, אנחנו מדברים על קוקטיילים, אבל לא דווקא על אלכוהול. למה בכלל לשתות קוקטיילים נטולי אלכוהול? זה בעיקר עניין חברתי.

כי לפעמים יותר משאנחנו זקוקים למשקה אלכוהולי, אנחנו זקוקים למשקה. עצם החזקת הכוסית ביד הופך אותנו נינוחים יותר ועוזר לנו להרגיש חלק מהאירוע החברתי. אז מה לבקש בבר? הנה 7 מתכונים לקוקטיילים פשוטים או מורכבים, שיש בהם הכול חוץ מאלכוהול:

הקלאסי

מה צריך? 1/3 מיץ לימון, 2/3 סודה.

מוזגים באיטיות לתוך כוס היי-בול עם קרח ומוסיפים סטירר להשלמת האשליה. המשקה נראה כמו קוקטייל קלאסי של וודקה לימון, בעיקר בזכות ההיי בול שאחראית על השיק האסתטי. בניגוד לוודקה לימון, לקוקטייל הזה פלוס משמעותי אחד: אפשר לדבר עם אנשים בסביבה בלי לחשוש שנשכר אותם בעזרת הנשימות שלנו.

two-mojito-cocktail-with-lime-and-mint

הסקס-אפילי

מה צריך? כוס ביטר למון, חופן נענע.

מוזגים את הביטר למון לתוך כוס היי-בול ומועכים את הנענע לתוכה. הקוקטייל הנקי הזה נראה כמו קוקטייל ארק קלאסי. אפשר ללגום אותו באיטיות, להסתובב בשמש שעות וללגום מדי פעם, ויש סיכוי שעד הערב נהיה שיכורים מהשילוב הזה.

המתוחכם

מה צריך? כוס קרח, ג’ינג’ר אייל וקצת לימון.

מוזגים הכול לכוס לואו-בול ומקשטים בפלח לימון. נראה כמו קוקטייל של רום או וויסקי קלאסי, ולהרבה אנשים זה יהיה הרבה יותר טעים.

המתעתע

מה צריך? טוניק וכישרון משחק (תנו שנייה, ההסבר בדרך).

מוזגים לכוס היי-בול או לואו-בול. אפשר אפילו להוריד צ’ייסרים של טוניק נקי! ועכשיו – אם זה נראה כמו טוניק ומריח כמו טוניק, זה כנראה וודקה טוניק (בלי וודקה). ההמצאה הזו היא הסוד השמור של הברמנים (לא באמת חשבנו שהם מורידים איתנו צ’ייסר וודקה בכל סיבוב, כן?). אחרי כמה כוסות כאלה נצטרך לזייף מבט מזוגג (כישרון משחק!), כי אף אחד לא יאמין לנו שאנחנו עדיין עומדים על הרגליים.

refreshing-golden-ginger beer

הנשי האופנתי

מה צריך? 1/3 כוס מיץ קרנברי, 2/3 סודה.

מוזגים לכוס היי-בול, דאקירי או מרטיני (בתכל’ס, על כל כוס זה יישב מיליון דולר). איך זה נראה? כמו וודקה קרנבריז כמובן. בדומה לאחיו הבוגר, גם הקוקטייל נטול האלכוהול מעניק את אפקט נערת השעה השיקית, זו שמנויה על ווג איטליה וקונה את הבגדים שלה ממעצבים בלבד. אף אחד לא צריך לדעת שהיא שותה גזוז פטל.

הנשי הצבעוני

מה צריך? חופן עלי נענע, חצי לימון חתוך לקוביות, מעט ג’ינג’ר טרי, מיץ מפסיפלורה שלמה ומתפוז שלם, קרח ושוופס סודה.

כותשים את הנענע, הלימון והג’ינג’ר, מנערים הכל בשייקר ומוזגים ללואו בול. אפשר לקשט עם פרוסת תפוז ולדמיין שאנחנו בקאריביים. התוצאה מזכירה במראה קמפרי או קפריניה פסיפלורה תפוזים. גם בגרסה המפוכחת מדובר בקוקטייל מרענן לקיץ, שאוטומטית יכניס אותנו לאווירה שמחה של מסיבת חוף.

הגברי הקליל

מה צריך? חצי כוס מיץ אננס, מיץ מחצי לימון, קליפת לימון, כמה עלי בזיליקום ונענע, קרח ושוופס גולד ראשן.

כותשים את עלי הנענע, הבזיליקום וקליפת הלימון בהיי-בול ומערבבים עם כל השאר. התוצאה נראית כמו וודקה ראשן, אבל כאן האננס נותן את הטוויסט והופך את הקוקטייל למשקה קליל יותר. כדי שלא יחשדו בנו על הבחירה התמוהה מומלץ להוסיף סטירר, ולהיזהר: יש מצב שהקוקטייל הזה יסקרן גם אחרים שיבקשו לטעום, ואז נחשפנו. אבל היי, לפחות נוכל להציע לכולם טרמפ הביתה.

זו לא מתיחה: קוקטיילים נטולי אלכוהול was last modified: June 21st, 2017 by מערכת הבלוג