הקדשתי זמן איכות לעצמי, והתאהבתי

משום מה, לבלות לבד נשמע כמו אחד הפחדים הגדולים של רובנו. אבל כשמנסים, מגלים שזה אחד הכלים החשובים ביותר ללמוד על עצמנו (ואת עצמנו), וזה יכול להיות ממש, אבל ממש כיף.

מתי לאחרונה הייתם לבד?
אבל ממש לבד, ולא סתם לבד בחדר. בלי טלפון ביד עם וואטסאפ רוטט ומטרטר, בלי פייסבוק ואינסטגרם המציגים לכם חיים זוהרים של אחרים? זה כנראה היה מאוד, מאוד מזמן. יש לכם נסיבות מקלות – העידן הנוכחי מקשה מאוד על בילוי זמן איכות אמיתי עם עצמנו, ורבים מאיתנו איבדו את היכולת הזאת לחלוטין; אבל בילוי איכותי עם עצמנו הוא כנראה הדרך הטובה, ובוודאי החשובה ביותר, להכניס שלווה שכל כך חסרה לנו לחיי היום יום.

לבלות לבד יעשה לכם רק טוב
אי פעם תהיתם מדוע אנחנו מרגישים לפעמים צורך להיות לבד? הצורך בסביבה שקטה ואינטימית עם עצמנו מאפשר לנו לתהות על קנקנם של דברים באמת חשובים, להחליט החלטות בראש נקי ולב שלם ומעל לכל – להירגע מהאינטנסיביות היומיומית. למעשה, מחקרים הוכיחו כי ל״זמן הלבד״ שלנו יש כמה יתרונות מדהימים, ביניהם: שיפור יכולת קבלת החלטות, מתן ביטוי ליצירתיות חבויה, ״ניקוי ראש״, עשיית ״שטויות״ שלעתים שכחנו כמה כיף לעשות, הפגת מתחים וחרדה, הקניית עצמאות, וגילוי צדדים בעצמנו שעדיין לא הכרנו. שכנענו אתכם? זה הזמן לכמה רעיונות לזמן איכות עם עצמכם – ששווה לנסות בפעם הבאה שתרצו להתפנק:

 

האזינו לאלבום מההתחלה ועד הסוף
עוד אחת מהיכולות שנדמה שחלפו להן מהעולם בעידן הסטרימינג; מהשיר הראשון ועד לאחרון, בלי לדלג, בלי לעבור לאמן אחר, בלי שאפל ובלי פרסומות באמצע. אם אתם רוצים להתרפק ולהתפנק, לכו על אמן שאתם מכירים – או אפילו הגדילו לעשות ובחרו אלבום קלאסיקה. אם אתם במצב רוח לאתגר את האוזן – לכו על אלבום שלא שמעתם קודם לכן, וצללו לתוך נפש מוזיקלית שאתם לא מכירים.

 

מצאו עיסוק שאתם אוהבים שדורש ריכוז לאורך זמן
ולא – זה לא יכול להיות קשור לעבודה. כאן תצטרכו לחפש מה אתם אוהבים, ולא מתיש אתכם: אתם טיפוסים של נגינה בגיטרה? נגרות? סריגה? אולי אתם בכלל אוהבים לצייר, ומרוב זמן לפטופ שכחתם מזה? אפילו קריאת ספר מעניין, או לצאת להליכה מרגיעה עם עצמכם בפארק או ליד הים… לא משנה מה – העיקר שתוכלו לשבת בשקט, בלי הפרעות, ולהיכנס לזרימה. אפרופו זרימה, תוכלו לנסות לחפש את השלווה בעיסוקים רוחניים יותר כמו יוגה או מדיטציה – אשר נמצאו והוכחו כפתרון טבעי להפרעות קשב וריכוז.

 

טפחו את עצמכם
אנחנו גילינו השבוע את החימר הירוק: אבקת חימר טבעית שמוכרים בעשרים וחמישה שקלים בכל בית טבע. כף ממנה, שתי כפות מים, לערבב, להמתין שעתיים, למרוח על הפנים, לחכות שיתייבש, לשטוף, ולהודות לנו על העור החלק והזוהר שיתקבל. ואם אתם לא בקטע של מסיכות פנים, גם אמבטיה חמה עם הדרינק האהוב עליכם תסגור את הפינה. בונוס למשקיענים: רכשו חלוק ביתי מפנק.

 

כבו את הטלפון כשאתם הולכים לישון צהריים
אתם בוודאי אנשים עסוקים – אולי אפילו הורים לילדים – אז אם כבר יש לכם זמן לשנת צהריים, נצלו אותו בחכמה. עשו מזה טקס: מקלחת טובה, החשיכו את החדר, לבשו בגדי בית נעימים, והכי חשוב – כבו את הפלאפון או אפילו השאירו אותו מחוץ לחדר. ולגבי התירוץ “אבל השעון המעורר”… האמינו או לא, עוד מוכרים שעונים מעוררים בכל חנות כלי בית, שעושים בדיוק את אותה העבודה – בלי הסחת הדעת.

נראה שכולם עושים את זה… חוץ מאיתנו
נחזור לרשתות החברתיות בהן אנחנו מכלים את זמננו ואיתן פתחנו… הרי, הפייסבוק והאינסטגרם מוצפים ברגעים בהם אנשים משקיעים בעצמם. אף אחד לא משתף את הרגעים בהם הוא תקוע בפקקים או מכבס בגדים עם שאריות ארוחת הלילה המהירה של אתמול. כ-ו-ל-ם משתפים רגעים נוצצים של כיף ופינוק. אם תחשבו על זה – לרוע המזל, הרגעים האלה תופסים אתכם בדיוק כשהצוואר שלכם תפוס כי הוא רכון כבר דקות ארוכות מעל הנייד. לא הגיע הזמן שגם אתם סוף סוף תהיו – מבלי לספר לכל העולם – אלה שמבלים זמן איכות עם עצמם? תהנו!

הקדשתי זמן איכות לעצמי, והתאהבתי was last modified: January 19th, 2018 by מערכת הבלוג