להכין קוקטיילים מושקעים בעזרת הציוד הקיים במטבח? Challenge Accepted!

באמצעות ציוד הקיים בכל מטבח, תוכלו לאלתר אביזרים שיאפשרו לכם לקיים ערב קוקטיילים חווייתי ומהנה. בתוספת קישוטים, כמה חברים ומצב רוח טוב – מובטח לכם ערב בלתי נשכח. ריכזנו עבורכם את הטיפים המומלצים לברמנים החובבים.

קוקטייל שקוף עם זית

אז מה בעצם צריך? (ומתי מתחילים לשתות?)

אירוח יצירתי וכיפי לא מתחיל ונגמר רק באוכל, גם לשתייה יש השפעה על הצלחת הערב. הגשת קוקטיילים היא דרך יצירתית ומגניבה להיפתח לעולם שלם של טעמים. אחרי שלמדנו את הטיפים והצעדים החשובים בהכנת כל קוקטייל, הגיע הזמן להצטייד בכל האביזרים להכנת קוקטיילים. אליעד זמיר, יועץ מיקסולוג של שוופס מטעם בר הקוקטיילים ״ג’ספר ג’ונס״, מפרט על הציוד הנחוץ למיקסולוג המתחיל.

כלי מטבח פשוטים להכנת קוקטייל

  1. ג’יגר – כלי מדידה מקצועי. בחצי אחד שלו הוא רחב ומכיל מנה מדודה של אלכוהול (40 מ”ל), ובצד השני, הצר יותר, חצי מנה. יש המון סוגים של ג’יגרים מקצועיים יותר ופחות. בשימוש ביתי ניתן להיעזר בכוס של שוט, מחולקת לרבעים בסימון עם טוש, או בכפית מדידה לאפייה.

 

  1. שייקר – הכלי שבו משקשקים ומערבבים את הקוקטייל. השייקר המומלץ בתור התחלה, הוא שייקר שלושה חלקים (קובלר), שיש בו כבר מסננת מובנת וסגירה הרמטית. בבית אפשר להשתמש בכל צנצנת ריקה עם מכסה, אבל עדיף לבחור בכלי מנירוסטה, כמו תרמוס למשל.

 

  1. מדלר – כותש לקוקטיילים. ניתן לכתוש באמצעותו פירות וצמחי תבלין על מנת להוציא מהם את הטעמים והארומה, והוא משמש גם בכדי לכתוש קרח. תוכלו למצוא, גם בתחום זה, מבחר גדול במחירים משתנים. אמנם מדלר מקצועי עשוי להיות יקר, אבל לפעמים ההשקעה משתלמת. בבית אפשר להשתמש גם במכתש ועלי, מערוך ואפילו פטיש שניצלים.

 

  1. מסננת – כאשר מוזגים את הקוקטייל לכוס, אנחנו רוצים להבטיח שרק הנוזל עצמו יימזג, ללא שאריות קרח, קליפות פירות וכן הלאה (למעט הקישוטים כמובן). אם יש ברשותכם שייקר הכולל מסננת בתוכו, הרווחתם. בכל מקרה תוכלו למצוא מסננות ייעודיות לקוקטיילים. בשימוש הביתי אפשר בהחלט להיעזר במסננת קטנה.

 

כל מה שאתם צריכים לערב קוקטיילים מוצלח – Lets Get Down To Business.

לפני שנתחיל את ערב הקוקטיילים שלנו כדאי שיהיו בהישג יד  סכין חדה וטובה, מסחטת לימון, מגרדת, מלקחיים, פותחן בקבוקים וכפית ארוכה לערבוב. קוקטייל מגישים ושותים מיד, אחרת הקרח הנמס מדלל אותו ופוגע בטעם. לפני שמתחילים למקסס, הכינו את הציוד מראש: הכוסות, האלכוהול, הקישוטים, התוספות, קרח ואת הציוד לערבוב. בהכנת הקוקטייל חשוב לדייק בכמויות שכן כל שינוי ישפיע גם על הטעם הסופי של הקוקטייל. בדרך כלל מנות האלכוהול במתכוני קוקטיילים יופיעו במ”ל, או ב- oz המקבילה האמריקאית. 30 מ”ל שווים 1 oz.

 

קוקטייל עם קרח ונענע

 

משוקשק או מעורבב?

השאלה הזו, שכולנו מכירים את התשובה האלמותית לה של ג’יימס בונד,  מהותית יותר מכפי שנדמה לכם. אמנם בשני המקרים המטרה היא לערבב את החומרים, לאחד ולייצר את טעמו של הקוקטייל, אך ישנו הבדל משמעותי: השקשוק יהיה אגרסיבי יותר ולכן שובר את טעמו של האלכוהול, בעוד שהערבוב נועד למשקאות שמבוססים על אלכוהול ותוספת מוגזת, ובהם טעם האלכוהול הוא נוכח יותר.

קוקטייל עם סוכר ולימון

כעת אחרי שהעברנו לכם את כל התורה בהכנת קוקטיילים ביתיים מעולים, נשמח לקבל הזמנה!
מרטיני בשבילנו, תודה.

להכין קוקטיילים מושקעים בעזרת הציוד הקיים במטבח? Challenge Accepted! was last modified: June 21st, 2017 by מערכת הבלוג