בליינות ואימהות הולכים יחד? התשובה היא כן, בהחלט!

תתפלאו, אבל לפעמים כן. דנה זיו, שועלת לילה ותיקה, בעלים של ליין מסיבות ואמא ב”משפחה חדשה”, עושה את זה תוך כדי לגימה מהקוקטייל שרקחה: אלכוהול עם תרכיז אימהות.

מזיגת משקה צלול לכוס עם שלושה זיתים

חיי הלילה VS. אימהות

כשמלאו לי 33, לפני ארבע שנים הפכתי לאמא, וכמו כל אמא טרייה גם חיי השתנו מקצה לקצה. איליי שלי המתוק הגיע לעולם בהורות משותפת, שזה דומה לפורמט של גירושין רק בלי הגירושין. לפני הלידה ביליתי מחוץ לבית בממוצע חמישה ערבים בשבוע (כמנהלת ליין מסיבות), לכן השינוי קיבל משמעות עצומה יותר.

מובן שההסתגלות התארכה מהרגיל. קודם כל בגלל האתגרים הטכניים שמתלווים לתינוק חדש: לילות מעוטי שינה, לחץ, דאגות ועייפות – המאפיין הבלתי נגמר שמגיע עם הטייטל “הורה”. הסיבה השנייה נובעת משינוי עמוק יותר: ההבנה שהצרכים שלי כבר לא אותם צרכים. האימהות הולידה צרכים חדשים וסיפוק אחר. פתאום כבר לא התחשק לי לצאת בכל ערב. אבל במשך תקופה ארוכה הרגשתי כיצד האישיות שלי מתפצלת, היה לי קשה לומר שלום לאני הישנה ולהפנים את נוכחותה של האני החדשה.

אני אוהבת אלכוהול, מאז ומתמיד חיבבתי את הטיפה המרה. אהבתי להכיר טעמים חדשים, לפתוח את “הארון” של הוריי, לבחור ליקרים, להריח ולטעום. כמתבגרת שתיתי עם חברים, בעיקר יין פטישים, כי לאיזה טינאייג’ר יש תקציב מעבר לזה? כמו שיר או מנה טובה של אוכל, גם משקאות מתקשרים אצלי לתקופה בחיים. עם הגיל, הזהות שלי והאהבה לטעמים התעצבו והפכו לסאונדטראק של חיי.

 

שקשקי אותה

תמיד היו מצקצקים שאמרו לי שכשאתבגר האהבה שלי לחיי הלילה ולאלכוהול תלך ותתפוגג, אבל בבגרותי ארגנתי אירועים ולאלכוהול היה כמובן תפקיד חשוב. למדתי את רזי השתייה החריפה, איך לשתות ומה, איזה סוג אלכוהול מתאים לזמן ביום, אילו טעמים משתלבים עם אירוע מסוים או מלווים ארוחה. האלכוהול תפס מקום משמעותי בחיי וליווה אותי ביום יום.

נכון, לאימהות יש כוח לגרום לפרישה מהשתייה, או לפחות למזער את התדירות. אבל מה עושה אמא עם חיבה לקוקטיילים ולבילויים? הרי יש תינוק בבית, וכבר אי אפשר לקפוץ לבר הקרוב. פשוט מאוד, הכנסתי את הבר לבית וכך למדתי לצבוע רגעים בחיים עם פלטת הצבעים הפרטית שלי – וכמה אופציות יש, וואו!

חיתוך לימון למשקאות

יום חמישי – התירוץ לקוקטייל
דוגמא לערב חמישי החדש שלי: הילד כבר נם את שנתו ואני מקבלת את הוויקנד באהבה. נשימה עמוקה, אני מתרגעת על הספה והחברות בדרך. בזמן שדקלה מתנגנת ברקע, אנחנו פותחות שולחן ומדליקות סיגריה. שיחת נפש וצחוקים לסירוגין – מזג האוויר והאווירה הכללית יקבעו איזה משקה נשתה.
המציאות כאם לפעמים מתעתעת כשהיא רומזת שמעתה כבר אין לך חיים, אבל בתכל’ס, הכל מתחיל עכשיו. למדתי לשקשק ולהמציא משקאות שמתבלים תקופה משמעותית בחיי. זו ההמלצה שלי למשקה שובב וקליל לחג חמישי:
50 מ”ל קמפרי
50 מ”ל וודקה
מיץ פרי הדר סחוט (תפוזים או אשכוליות)
מי טוניק
אפשר גם סודה
פרוסת לימון לעיטור

נסו ותראו איך ימי החמישי שלכם זכו לשדרוג! יור וולקם.

כוס של קוקטייל אשכוליות אדודומות וסוכר למעלה

בליינות ואימהות הולכים יחד? התשובה היא כן, בהחלט! was last modified: June 21st, 2017 by מערכת הבלוג