ציוד למיקסולוג המתחיל 2

כמיקסולוג מתחיל, אתה מחוייב להכיר את כוסות הבר אליהן תמזוג ותסנן את הקוקטיילים המדהימים שלך. להלן רשימה של כל מה שתצטרך לדעת:

glass_on_shelfs

1. הייבול/קולינס/סלים ג’ים- תכיל בד”כ בין 350-400 מ”ל, תשמש למשקאות מעורבבים וקוקטיילים ארוכים המוגשים על קרח כמו בלאדי מרי.

2. לואובול/אולדפאשן- תכיל בד”כ בין 250-300 מ”ל, תמשמש למשקאות אלכוהוליים נקיים עם קרח, קוקטיילי סאוור ומשקאות מעורבבים אשר היחס בין הבסיס האלכוהולי לתוספת יהיה גדול או שווה.

3. יין- תכיל בין 250-300 מ”ל, תכיל לרוב יינות אך יכולה גם לשמש לקוקטיילים.

4. מרגריטה- תכיל בד”כ 250 מ”ל, תמשמש לקוקטיילים רבים שלא יכילו קרח.

5. פלוט- תכיל בד”כ 200 מ”ל, תשמש אותנו למזיגה של מבעבעים או קוקטיילים המכילים יינות מבעבעים. צורת הכוס הצרה מסייעת למשקה לשמור על הגזים לאורך זמן.

6. מרטיני- תכיל בד”כ 250 מ”ל. כמעט כל משקה ייראה בה טוב, אך לרוב תשמש אותנו לקוקטיילי המרטיני, ללא קרח ולרוב לא תכיל קוקטיילים הבנויים ממרכיבים רבים, שכן גם לא ניקח אותה לרחבת הריקודים…

7. קופ/קופה- תכיל בד”כ 300 מ”ל. בעבר נקראה כוס שמפנייה, והכילה שמפניה לרוב באירועים רשמיים וחתונות. שכן היא לא מותאמת כלל למבעבעים- היא פתוחה מאוד והגזים מתפוגגים מהר. כיום משמשת למגוון קוקטיילים רחב המתאים גם לכוסות המרטיני.

8. סניפטר- תכיל בד”כ 350 מ”ל. תשמש ללגימה של משקאות יוקרתיים כמו ברנדי או קוניאק, אשר יימזגו במנה, עד לחלק הרחב ביותר של הסניפטר. השטח הגדול הריק בה מאפשר לארומות להגיע לבלוטות הריח שלנו ובאמצעותן למקסם את חוויית השתייה.

9. הוריקן- תכיל בד”כ 300 מ”ל. לרוב תשמש לקוקטיילים טרופיים אך יכולה גם לשמש כתחליף להייבול.

10. סלינג- תכיל בד”כ 330 מ”ל. נקראת ע”ש הקוקטייל המפורסם סינגפור סלינג, משנות ה90 של המאה ה20. משמשת לקוקטיילים ארוכים, מרובי מרכיבים לרוב.

11. מיול- כוס נחושת אשר נכנסה לרשימה בשנות ה40 לאחר יציאת קוקטייל המוסקו מיול לאור, ותכיל בד”כ 200-250 מ”ל. תשמש לרוב לקוקטיילים הבנויים על קרח כתוש.

12. ג’ולפ- כוס מתכת, ניתן למצוא גם מכסף. מסורת קנטאקית עשירה. גם היא לרוב תשמש לקוקטיילים הבנויים על קרח כתוש וממשפחת קוקטיילי הג’ולפ, וכמו גם במיול תעצים את מראה הקוקטייל עם התעבות אדי הקור על המתכת.

13. טיקי- טרופי טרופי טרופי. חוויה קיצית צבעונית המתאימה לים או בריכה, עשויה מקרמיקה ותכיל קוקטיילים כמו פינה קולדה, מאי טאי וגרנישים בהשראה מותאמת, שרשראות הוואי קטנות, מטריות ופירות, וכל מה שכייף.

ציוד למיקסולוג המתחיל 2 was last modified: June 21st, 2017 by מערכת הבלוג