קשטו זאת בעצמכם: כך תכינו דרינק מנצח!

את המשפט ‘אוכלים עם העיניים’ כבר שמענו לא פעם, אבל מי שבאמת אוהב לארח יודע שזה תופס גם לשתייה. אספנו עבורכם 4 דרכים פשוטות לעיטור משקאות ביתיים, שיראו לכם איך להגיש אותם בסטייל!

משקה תוסס עם דובדבנים

 

קישוטים, רבותיי, קישוטים

בבית הישראלי הממוצע אנשים יתעניינו יותר במטבח מ”בית סבתא” ולא יעלו בדעתם מה סבא שלהם נהג לשתות לצד הקובה מחשי או קציצות הדניס ביוגורט. לא שזה רע, אבל בואו, הגיע הזמן לטפח גם את החלק האלכוהולי בארוחה בכלל ואת קו האירוח בפרט. תרבות השתייה היא עניין מקובל עד מפותח במדינות אירופיות ובארצות הברית. ואצלנו? למעט סצנת השתייה שתוססת בברים כאלו ואחרים, בבתים שלנו יגישו גג צ’ייסר ערק או וואן גוך מהמקפיא. לא חבל כשאפשר לתת את המופע במלואו?

 

גרנישים – כל התורה על רגל אחת

כמו חשיבות הצילחות באוכל, כך גם מראה המשקה שלנו משחק תפקיד. בזמן שהכוס עודנה מונחת על השולחן, רגע לפני ההרמה לחיים, האורחים שלכם יספגו אווירה מושקעת ואת הסגנון שלכם. להלן 4 רעיונות מקוריים לגרנישים שישדרגו כל אירוח ביתי, בוודאות.

 

הממלכתי

לרוב מדובר בדרינק שנשתה טרם הארוחה, או עם המנה הראשונה כאפרטיף. הגרניש המפורסם הוא שלושה זיתים חרוזים על קיסם, כמו במרטיני דריי. דעו כי מדובר במצע ליצירתיות המתפרצת שלכם. שני וודג’ים של לימון עם דובדבן רגיל או מסוכר יכולים להסתדר בצורת לב אדום-צהוב במיוחד למשקה חמוץ-מתוק. כמו גם הטעם העמום של הדובדבן השחור והמרירות של קליפת התפוז, יבואו טוב עם משקאות מרירים כמו האולד-פאשן.

קישוטים, רבותיי, קישוטים בבית הישראלי הממוצע אנשים יתעניינו יותר במטבח מ"בית סבתא" ולא יעלו בדעתם מה סבא שלהם נהג לשתות לצד הקובה מחשי או קציצות הדניס ביוגורט. לא שזה רע, אבל בואו, הגיע הזמן לטפח גם את החלק האלכוהולי בארוחה בכלל ואת קו האירוח בפרט. תרבות השתייה היא עניין מקובל עד מפותח במדינות אירופיות ובארצות הברית. ואצלנו? למעט סצנת השתייה שתוססת בברים כאלו ואחרים, בבתים שלנו יגישו גג צ'ייסר ערק או וואן גוך מהמקפיא. לא חבל כשאפשר לתת את המופע במלואו? גרנישים - כל התורה על רגל אחת כמו חשיבות הצילחות באוכל, כך גם מראה המשקה שלנו משחק תפקיד. בזמן שהכוס עודנה מונחת על השולחן, רגע לפני ההרמה לחיים, האורחים שלכם יספגו אווירה מושקעת ואת הסגנון שלכם. להלן 4 רעיונות מקוריים לגרנישים שישדרגו כל אירוח ביתי, בוודאות. הממלכתי לרוב מדובר בדרינק שנשתה טרם הארוחה, או עם המנה הראשונה כאפרטיף. הגרניש המפורסם הוא שלושה זיתים חרוזים על קיסם, כמו במרטיני דריי. דעו כי מדובר במצע ליצירתיות המתפרצת שלכם. שני וודג'ים של לימון עם דובדבן רגיל או מסוכר יכולים להסתדר בצורת לב אדום-צהוב במיוחד למשקה חמוץ-מתוק. כמו גם הטעם העמום של הדובדבן השחור והמרירות של קליפת התפוז, יבואו טוב עם משקאות מרירים כמו האולד-פאשן.

 

הסופר קול

קישוט הדרינק הוא המקום שלכם להפתיע את האורחים ולהעלות חיוך על פניהם, בדרך כלל זה יגיע גם עם מחמאה. כל משקה שמכיל טקילה הולך נהדר עם נשנושים מלוחים. מנקודת המוצא הזו, מוכנים לרעיון האכיל הבא שבדוק יגרור תגובות? סירות קטנות מעץ או מנייר ממולאות חופן בוטנים או קשיו ומוצמדות לכוס עם אטב. לא שיחוק?

שתי כוסות עומדות על הבר

צילום: אור הגר

 

הארומטי

כשהריח נכנס לתמונה, העוצמות מתלהטות. גרנישים מהזן הריחני מעניקים עוד מימד חווייתי לטעמים. כל עשב תיבול שאתם אוהבים, סלרי, מלפפון, גרידת פרי הדר, נענע טימין וכולי שתצוותו לדירנק שלכם יעשה עבודה ארומטית שלא רק תתפזר בסלון, גם תעצים את הטעם. הרעיון בגרנישים ריחניים הוא להעניק למרכיב שבחרתם את הטאץ’ הנכון, ובכך למקסם את הפצת הריח. למשל, מקל קינמון – מומלץ לשרוף קלות את הקצה ולהגיש. גרידת תפוז – העדיפו את החלק הרי של הגרידה. טימין –  חממו במחבת. ירוקים עליים – כדאי לכתוש אותם וכך להוציא מהם את הריח הנהדר שלהם.

קרש חיתוך לנענע ליד משקה צלול עם לימון

 

הריינבוו

לא בכל הזדמנות, אבל פתרון אירוח מושלם לפורים. זה הזמן לצחוק ולהרגיש ילדים שוב. הווייב של המשקאות יכול לשקף את זה. סוכריות גומי מכל המינים והצבעים יהפכו לגרנישים מבדרים, ססגוניים שאף אורח לא ישכח.

ארבע כוסות עם משקה ירוק ונחשי גומי בפנים

קשטו זאת בעצמכם: כך תכינו דרינק מנצח! was last modified: June 21st, 2017 by מערכת הבלוג