על חתולים ואנשים

חורף זו התקופה לזוגיות. משהו בטמפרטורות שצונחות כנראה גורם לנו, ה-,desert people לנטוש את רחובות הזימה של הקיץ ולהתמסר לקירבה אנושית חמה, איתה נוכל להתכרבל מתחת לפוך בלילות הקרים - וכשחוצים את גיל 30 הצורך בזה רק הולך וגובר.

רגליים נחות אח בוערת קפה

לאחר שסיימתי מערכת יחסים נוספת, התחלתי לתחקר אנשים סביבי שנמצאים פחות או יותר באותו הסטטוס בניסיון להבין איך גבר בן 30 פלוס (הגיל האמיתי שמור במערכת), נאה וחינני לא מצליח לשמר על מערכת יחסים ולבסוף זה הכה בי – כי אני כבר נמצא באחת. זוגיות אפלטונית אומנם אבל עדיין מערכת יחסים תובענית, קטנונית, אלימה לפרקים והכי חסרת תחליף בעולם – עם 2 החתולים שלי (AKA ‘השמנמנים’).

שימו לב! אם גם אתם רווקים שחולקים את אותה טריטוריה עם חתולים, אני מציע לכם לעזוב הכל ולהמשיך לקרוא את דבריי.

נסו להיזכר במערכות יחסים שהיו לכם בשנים האחרונות ותגידו לי בכנות שהנשמות הפרוותיות על ארבע שלכם לא היוו סלע מחלוקת לאורך הדרך. עדיין מתקשים לקבל את המציאות? תרשו לי להחזיר אתכם למספר נקודות ציון שכנראה גם אתם חוויתם:

פעם ראשונה אצלך –

אוקיי אז אתם כבר יוצאים תקופה, יש צחוקים, יש עניין, יש אנרגיה טובה והיי, אתה כבר לא בן 20 שגר עם ההורים, אז למה לא לעלות אליך ל… קפה? הבעיה מתחילה כבר בדלת הכניסה כשאתה מכניס את המפתח לחור המנעול; באותו הרגע בדיוק עולה בצד השני תהייה לפשר צלילי הכאוס המוחלט שמתרחש בצד השני של הדלת. נורא נוח לחשוב שאתה גר לבד אבל בפועל אתה חולק טריטוריה עם נמרים שלא ממהרים לקבל בחום זרים. חרדה מוחלטת משתלטת על החצי השני ברגע שאתם מתיישבים על הספה וזוג עיניים צרות מבריקות מאחורי הארון… הצד השני קולט את זה ומאותו הרגע זה בעצם הופך להיות נושא השיחה המרכזי שלכם ומי בכלל עלה אליך לדירה בשביל שיחה?!? מיי-גאד!

ארוחת ערב רומנטית –

אוהבים לבשל? גם אני. כשהייתי צעיר וגרתי עם שותפים תמיד היה מי שחיסל לי ת’אוכל עוד לפני שהספקתי לשטוף את הכלים אבל אני כבר גר לבד ולארח לארוחה זו אחת הסטיות שלי, בטח כשאני נמצא במערכת יחסים… אבל אז הגיעו השמנמנים. אני לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שניסיתי לבשל בלי שאחד מהם זינק על השיש כדי לבדוק עם מה אני מתעסק. פעם אחת ניסיתי להכין ארוחת ערב רומנטית וכדי להימנע מפרטים מעוררי בחילה אכתוב שאם היינו במסעדה מישהו היה צועק על המלצר, מנה הייתה חוזרת למטבח ואנחנו היינו מקבלים ואוצ’ר לארוחה מתנה + התנצלות. דאם-איט דווקא הלכתי על איטלקי, איזו השפלה…

חתול מביט באוכל

לילה טוב (הייתי מסתפק גם בסתם ‘לילה’…) –

בתקופה שגרתי עם שותפים אחד הדברים שתמיד הפריעו לי היה שהבית עדיין “פעיל” אחרי שהלכתי לישון. אמנם היום אני גר לבד אבל עם חתולים זה בדיוק אותו הסיפור בשילוב אלימות ‘פייט-קלאב’ סטייל. חתול ישן רוב שעות היום ומתעורר בדיוק חצי דקה אחרי שאתה נשכב לישון אז תארו לכם איך השמנמנים הגיבו בפעם הראשונה שהחצי השני תפס את המקום שלהם במיטה. הייתי מת לספר לכם שלא ישנו כל הלילה מהסיבות הנכונות אבל לצערי הפצעים מהלילה הסוער הזה עדיין מגלידים…

FUR SCHICK –

אישית אין לי בעיה לרדת לפיצוציה בכפכפים ובפיג’מה מלאה פרווה (אני כבר ממש לא בגיל שאכפת לי מה חושבים על איך אני מתלבש) אבל רבאק! כאילו שלפנות מדף בארון שלך לא מלחיץ מספיק, לך תסביר עכשיו למה *כל* הבגדים שלו/ה עטופים בפרווה?!? יש לי בדירה 15 ‘רולרים’ דביקים ו-2 שואבי אבק, עצה שלי – כשאתם מכירים מישהו/י תוודאו שאין להם חיבה מוגזמת לאופנה כי זה קרב אבוד.

על חו”ל וחול לחתולים –

יוצא לי לטוס לא מעט (עבודה בעיקר) ואני אוהב לראות עולם, כל הקלישאה של לחוות תרבויות שונות – זה לגמרי אני ומה יותר כיף מאשר לטוס לחופשה רומנטית זוגית בפעם הראשונה יחד, נכון? נכון?!?
רק שקודם צריך להתקשר לחנות חיות להזמין אוכל, למצוא מישהו שיקפוץ אלי פעם ביום להחליף מים, למלא אוכל ולנקות את ארגז החול, לשבת איתם ולהסביר שאבא הולך רק לכמה ימים, להתקשר מחו”ל בכל יום לשאול מה הם חירבו, לקבל תמונות וסרטונים שלהם כל רבע שעה וכל זה כשהחצי השני עומד מהצד ומביט במתרחש… חופשה מענה.

תאכלס אני יכול להמשיך בלי סוף עם דוגמאות אבל נראה לי שהפואנטה ברורה – חתול, יצור מדהים ואהוב ושמן ככל שיהיה, זאת חיה מאתגרת שמצריכה הרבה סבלנות והבנה, בטח כשאתם מנסים לשלב זוגיות אבל אם גם אתם כמוני, רומנטיקנים חסרי תקנה שכבר הגיעו לשלב בחיים שבו אתם מוכנים לזוגיות בוגרת, אני ממליץ לכם לא לוותר, בסוף יבוא האחד או האחת שלא אכפת להם לזרום עם מערכת יחסים טיפה פחות… מונוגמית *קריצה*

ידי אדם וחתול נוגעות זו בזו